ZİYARETÇİ GÖRÜŞLERİ
ERHAN BAĞ

Sayın ATAKSOR, öncelikle zati alinize saygı selamlarımı sunmak istiyorum. Bendeniz Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanında Alan Kılavuzu olarak hizmet vermeye çalışan Emekli Jandarma Astsubayı şahsiyetim. Benim nezdim de kutsal saydığım bu topraklarda doğmuş,büyümüş ve halen yaşamımı bu topraklarda sürdürüyor olmak ile birlikte değerli milletimize (ziyaretçi misafirlerimize) herkesin genel olarak bildiği kahramanlar ve kahramanlıkların yanı sıra geri planda kalmış gizli kahramanlarımızı da anlatmak ve tanıtmak bana büyük gurur ve onur vermektedir. Çanakkale Muharebelerinin gidişatını daha ilk günde yön veren hatta sonun başlangıcı olan o ilk günün kahramanlarından 27 Alay, 3 Tabur Komutanı Yüzbaşı Halis Efendi ile Tabur silah arkadaşları Yüzbaşı Ziya, Yüzbaşı Galip, Yüzbaşı Faik, Üsteğmen Mustafa ve İdris, Teğmen Ahmet Mucip, Asteğmen Lütfi, Mithat, Cemal, Zabit Namzeti Medeni, Abdurrahman Efendiler ve Hasan, Ziya, Halil, Üsküdarlı İhsan ve ismini tespit edemediğim daha birçok ecdadımızı minnet ile yad ediyorum. Allah onlardan ve tüm ecdadımızdan razı olsun inşallah. Hürmetle ellerinizden öpüyorum. Sağlıcakla kalın.

Faruk KISA

Ben size biga'dan yazıyorum. Benim büyük dedem 27. Al. 3.tb.10.bl erlerinden Ali oğlu Mustafa 32 yaşında dört çoçuklu ihtiyat olarak gitmiş ama şehit olmuş. savaştan sonra babaannem maaş kabul etmemiş ne mutlu dedemle gurur duyuyorum. Babaannem dört çocuğa rağmen maaşı kabul etmediği için onunlada gurur duyuyorum.

Selim ÇAPCI

Sn Halis ATAKSOR u Haluk ORAL ın " ARIBURNU 1915 " isimli kşitabında tanıdım. Hem iyi bir asker ..Bir kumandan ..bir aydın ve de bir mühendis olduğunu öğrenmek beni çok etkiledi. Tarihimizdeki yerinin daha çok vatandaşımız tarafından öğrenilmesini temenni eder yaklaşan 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlamaları öncesi kendisine tekrar teşekkürü bir borç bilirim. Saygı ve sevgilerimle ...

NURİ SOYDAL

HALİS BEY'İ BEN ÇANAKKALE SAVAŞLARINI OKURKEN DUYDUM. ARAŞTIRDIM; AMA HİÇ BİR YERDE DETAYLI BİLGİ BULAMADIM. ÇANAKKALE'DE ONUN ADINA RASTLAMAMAK BENİ ÇOK ÜZDÜ. NİŞHAYET SİZİN SİTENİZİ BULDUM. O BÜYÜK, BÜYÜK OLDUĞU KADAR DA MÜTEVAZİ İNSANI TANIMAKTAN ÇOK MUTLU OLDUM. SAĞ OLUN VAR OLUN.